Reklama

Tips & Tricks

Despicable Me Minion Rush: 7 podstawowych wskazówek jak grać, żeby pobić znajomych

Maria Baeta

Opublikowany

Minionki znane z filmów “Jak ukraść księżyc” oraz “Minionki rozrabiają” rozpoczynają szaleńczy wyścig. A my pokazujemy strategię i sztuczki pozwalające zdobywać więcej punktów w grze Despicable Me: Minion Rush.

Despicable Me: Minion Rush. to gra dostępna na Android, iOS, Windows Phone, Blackberry oraz Windows 8. Tytuł bazuje na słodkich żółtych bohaterach animowanego filmu. Minionki biegną przez rożne lokalizacje unikając przeszkód i zbierając smakowite banany.

Despicable Me Minion Rush: 7 podstawowych wskazówek jak grać, żeby pobić znajomych

Despicable Me: Minion Rush podobnie jak Sonic Dash, czy Subway Surfers reprezentuje gatunek gier endless runner. Gra charakteryzuje tym, że nasza postać cały czas biegnie, a my musimy ją przesuwać na boki lub skakać, aby omijać przeszkody i zbierać przedmioty. Opanowanie tego nie jest zbyt trudne, ale warto poznać techniki, które umożliwią uzyskiwać jak najlepsze wyniki.

Złap inne Minionki

Banany to najważniejsza waluta w grze, staraj się zebrać ich jak najwięcej. Jednak jeśli na drodze napotkasz inne Minionki to traktuj je priorytetowo i zderzaj się z nimi. Zderzenia z minionkami powiększają mnożnik punktów.

Ostrożnie na zielonej rynnie

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów w Minion Rush są drobne zmiany w trakcie rozgrywki. Gdy pojawia się zielona rynna przechodzimy ze sterowania palcem na machanie telefonem korzystając z wbudowanego akcelerometru.

Trzeba obracać telefon bardzo delikatnie i być bardzo spostrzegawczym. Gra toczy się szybko i łatwo jest wpaść na przeszkodę. W tych momentach lepiej skoncentrować się na omijaniu przeszkód niż na zbieraniu bananów.

Kupuj tylko najprzydatniejsze przedmioty

W wirtualnym sklepie znajdziemy wiele ulepszeń do gry. Kupimy je za rzeczywiste pieniądze, jak i za banany zdobyte w trakcie gry. Ulepszenia uaktywniają się dopiero w trakcie rozgrywki, gdy je zbierzemy.

Które z ulepszeń jest rzeczywiście najciekawsze? Warto skorzystać z Minion Shield. Choć są tańsze ulepszenia to, to z pewnością się szybko zwróci. Dzięki niemu możemy kontynuować grę, nawet gdy wpadniemy na przeszkodę.

Innym użytecznym narzędziem jest Banana Vacuum, czyli odkurzacz do bananów. Podobnie jak w innych grach tego typu ulepszenie to będzie przyciągało banany do nas, także z sąsiednich pól, a my będziemy mogli skoncentrować się na omijaniu przeszkód.

Warto też rozważyć zakup Fluffy Unicorn. Pozwala on na zdobycie wielu bananów bez zbędnego wysiłku.

Powtarzaj poziomy

Warto powtarzać poziomy, tak aby uzyskiwać na nich jak najlepsze wyniki. Dzięki temu zyskujemy odpowiednie przedmioty, osiągamy kolejne cele i zwiększamy swoje umiejętności.

Skoncentruj się podczas walki z Wektorem

Wektor, czarny charakter pojawia się na 10 poziomie. Łatwo jest z nim przegrać, ale także zwycięstwo nie jest trudne, wymaga tylko koncentracji. Starajmy się omijać atakujące drony i odpowiednio rzucać w złoczyńcę.

Skróć czas oczekiwania

Pozbycie się czasu oczekiwania po przegranej rozgrywce jest kosztowne. Ale w momencie gdy trwa odliczanie możemy spróbować dotykać różnych punktów na ekranie. To powinno skrócić czas do ponownej rozgrywki.

Bierz udział w wydarzeniach i zbieraj nagrody

Jedną z opcji, której można nie zauważyć, są wydarzenia. Nie zapomnij wziąć w nich udziału od czasu do czasu. Wysiłek jest taki sam jak w normalnej rozgrywce,a możemy wygrywać dodatkowe nagrody. Osiągając dobre wyniki mamy szansę na zdobycie licznych ulepszeń, które normalnie słono kosztują.

Praktyka czyni mistrza

Te wskazówki zaprowadzą Cię na szczyt tabeli wyników wśród Twoich znajomych. Wszystko jednak zależy od praktyki, im bardziej będziemy wprawieni tym łatwiej będzie nam osiągnąć sukces.

Pobierz Despicable Me: Minion Rush dla Android, iOS, Windows Phone, Blackberry oraz Windows 8.

Zobacz również:

Sonic Dash: 8 porad, aby uzyskać jak najlepszy wynik

Siedem porad, aby zostać numerem 1 w klasyfikacji Subway Surfers

Top 5 gier na Androida do grania w autobusie, tramwaju lub pociągu